TÍM SLOVENSKÉHO RÁDIA MÁRIA VO VIEDNI

Written by on July 17, 2018

Radio Maria Österreich. To bol cieľ našej cesty, na ktorú sme sa podujali začiatkom júla. V Rakúsku sa Rádio Mária pýši už dlhoročnou tradíciou, preto sme si chceli pozrieť ako tu vyzerá ich každodenný rytmus práce.

Táto rozhlasová stanica sa tu postupom času vyprofilovala na veľmi úspešnú a obľúbenú. Ponúka pestrý program pre všetky vekové kategórie, ktorý stojí na troch hlavných pilieroch – modlitbe, katechézach a osobnom rozvoji.

Hneď vo vstupnej miestnosti nás privítalo milé prekvapenie – plagátik so slovenskou vlajkou a našimi menami urobený špeciálne pre nás. Otec Andreas Schätzle, programový riaditeľ Rádia Mária v Rakúsku, sa nás s radosťou zhostil a so svojím tímom nám pripravil program, v ktorom sme sa dozvedeli veľa užitočných a praktických rád potrebných k našej činnosti.

Napoludnie sme spoločne slávili sv. omšu v nemeckom jazyku. V homílii sa všetkým zúčastneným prihovoril otec Martin Jarábek, ktorý rozpovedal svoj príbeh, ako sa dostal k práci     v Rádiu Mária a tiež k svojej funkcii programového riaditeľa. Veľmi príjemnou časťou celého dňa bol náš spoločný obed.    Po ňom pokračovala naša exkurzia v skupinkách, do ktorých sme sa rozdelili podľa náplne práce.
Celý tento deň sa niesol vo veľmi príjemnom duchu a rodinnej atmosfére. Veríme, že čoskoro budeme môcť našich priateľov privítať aj u nás.

 


Continue reading

Current track

Title

Artist