SEDEMBOLESTNÁ

Written by on September 15, 2018

S kým alebo s čím trávime svoj voľný čas?
Celonárodná púť k Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne

„Súčasný svet je neskutočne rýchly, nemáme čas na oddych, na nič. Treba sa zastaviť, spomaliť, vychutnať si okamihy. Prestali sme žasnúť, je nám všetko normálne…“ – uviedol vladyka Milan Lach v dnešnej homílii v Šaštíne.
Biskup gréckokatolíckej eparchie, ktorý pôsobí v štáte Ohio v USA sa vyjadril, že hoci žije ďaleko od svojej vlasti, Slovensko je stále jeho domovom a veľmi mu na ňom záleží.
Na celonárodnej púti k Sedembolestnej Panne Márii sa obrátil na všetkých ľudí, najmä na veriacich, aby boli príkladom tým, ktorí ešte nezažili skúsenosť s Bohom.
Ako uviedol, najväčším problémom našej doby je nedostatok času – na Boha, modlitbu, rodinu, našich najbližších. Vyzval všetkých, aby sa nebáli na chvíľu odložiť svoje tablety, mobily a ostatné technické vymoženosti a venovali čas modlitbe, teda sebe a rodine, pretože len vtedy bude tento čas naozaj zmysluplne strávený.
Jeho hlavným cieľom, ako neskôr zhrnul, bolo povzbudenie Slovenska pri hľadaní moderného životného štýlu. Príkladom zdravého spôsobu života by pre nás mala byť Panna Mária, ktorá sa nebála plniť vôľu Boha a rovnako všetci svätí, ktorých nebolo málo ani na Slovensku. Preto sa nebojme spolu s nimi predkladať Bohu naše slabosti a ťažkosti, ktorým rozumie On najlepšie. Nech nás pri tom vedie mocný príhovor a láskavá ruka našej Božej Matky.
„Ty si Mať dobrotivá, Patrónka ľutostivá, oroduj vždy za náš národ u svojho Syna.. .“

 

Continue reading

Current track

Title

Artist