podcast donations

Novinky

Posolstvo dona Uga Di Donatiho poslucháčom Rádií Mária

14 mája 2020

Svätá omša, ktorú 13. mája o 16:30 h vysielali Rádiá Mária z Kostola Najsvätejšieho Srdca z kapucínskeho kláštora v Moncalieri, opäť duchovne zjednotila milióny poslucháčov z celého sveta. Jej hlavným celebrantom bol don Ugo Di Donato. Vo svojej homílii upozornil na dve pasce dnešného človeka – zhon a lásku k vlastnému ja. Zdôraznil, že práve preto by sme sa mali stále viac vracať k modlitbe.

Rovnako, ako Panna Mária odporučila trom pastierskym deťom z Fatimy modlitbu posvätného ruženca, aj my všetci by sme sa mali k nej vrátiť, aby sme odvrátili zlo tohto sveta. Sv. páter Pio takisto poukazuje na to, že ruženec je mocnou zbraňou, ktorou je možné dosiahnuť všetko. Osobitne v týchto ťažkých časoch pandémie, ktorá spôsobuje toľko utrpenia a smrti sa naučme žiť s pravou modlitbou, lebo ona upriamuje našu pozornosť na chorých a poskytuje útechu zomierajúcim. Jej korene pramenia vo sviatostnom živote.

Ale ako píše pápež František, veľa ľudí dnes nevie, ako sa správne modliť a mnohí ani nepociťujú túto potrebu. Svoj vzťah k Bohu tak redukujú len na prosbu v čase skúšky, keď nevedia, kam sa majú obrátiť alebo minimalizujú ju iba aby chválili Boha v okamihu šťastia.

Na záver príhovoru predostrel príklad ctihodnej sestry, ktorá aj napriek pľúcnej chorobe, podobnej Covidu-19, celý svoj život obetovala bratom a sestrám a neustále sa za nich prihovára v nebi. Je ňou sr. Maria Consolata Betrone. Prostredníctvom jej orodovania si i my vyprosujeme túžbu po spoločenstve s Ježišom a Pannou Máriou. Nech sú pre nás povzbudením jej slová „Budem vždy pamätať, že iba horiace slnko zrie pšenicu. Bledé slnko nie.“

 

 

 

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE