Návšteva sýrskeho biskupa v Rádiu Mária

Written by on November 22, 2018

 

Vo štvrtok 22. novembra navštívil Rádio Mária sýrsky katolícky arcibiskup Antoine Chahde z mesta Aleppo.

V rozhovore s o. Martinom Jarábekom, programovým riaditeľom Rádia Mária, sa venovali rôznym témam. Na začiatku otec arcibiskup objasnil aktuálnu situáciu v Sýrii, ktorá bola z veľkej časti zničená vojnou. Dnes je už situácia uvoľnenejšia a ľudia cítia oveľa väčšiu slobodu aj pri vyznávaní viery. I napriek tomu však počet katolíkov v krajine za posledné storočne klesol z 15,6% na 3%. Z hľadiska viery je však pozoruhodná ekumenická spolupráca jednotlivých cirkví.

Počas celého trvania vojny cítil Antoine Chahde ako arcibiskup zodpovednosť v neľahkej situácii, v ktorej sa krajina ocitla. Aj napriek strachu však svoje mesto nikdy neopustil a bol oporou svojim spolubratom biskupom, kňazom a všetkým ľuďom.

Jeho dobrodružstvo života s Bohom sa začalo už v ranom detstve, odkedy pociťoval v sebe neustálu túžbu po kňazskom povolaní. Otázka o. Martina vzťahujúca sa na jeho detstvo a rozhodnutie stať sa kňazom ho veľmi potešila, preto veľmi rád vypovedal svoj príbeh.

Na záver zaspieval otec arcibiskup modlitbu Otče náš v aramejčine, v rodnom jazyku Ježiša Krista, a udelil poslucháčom svoje biskupské požehnanie.

Celý rozhovor bude odvysielaný v Rádiu Mária v nedeľu o 16.00 hodine.


Current track

Title

Artist