podcast donations
Práve počúvate:

ARCHÍV

V relácií A je tu človek nám PharmDr. ThLic. Mária Raučinová objasní mnoho zaujímavostí o človeku z oblasti ľudských vzťahov. Spolu sa dozvieme odpovede na otázky, ktoré nás fascinujú i znepokojujú.  

CoolTime je čas pre teba, o tebe a s tebou. Ak si mladý vekom, či duchom, spoločne zaostríme práve na teba. Témami všednými i nevšednými ťa prevedú zaujímaví hostia a moderátori Paula Mihalčinová, Lenka Tkáčová a Juraj Zlocha. 

Dejiny Cirkvi

Dejiny cirkevného práva

To sú zaujímaví hostia z rôznych oblastí na vždy aktuálne témy, ktorými vás bude každú sobotu o 11:00 sprevádzať moderátor Pavol Konštiak.

Horčičné zrnko je praktickým sprievodcom v duchovnom živote kresťana. Denne vám prinášame duchovné zamyslenia a katechézy kňazov i teológov.

Pridajte sa k nám a putujte spolu s nami po zaujímavých pútnických lokalitách. V relácii Kam na púť? vás Mária Hatalová prevedie miestami, o ktorých možno ani netušíte a dá vám tipy kde si obohatiť váš duchovný život.

Národ je ako strom, ktorému keď utnú korene, tak uschne. To isté sa stane i s národom, keď zabudne na svoje tradície a pôvod. Nová relácia Klenoty našich predkov nám pripomenie ľudové tradície naprieč liturgickým obdobím v rôznych regiónoch, ľudové odevy, ich obliekanie a nosenie.

Orientovať sa vo sfére financií je niekedy veľmi zložité a náročné, najmä, ak nemáme dostatok informácii v tejto oblasti. V pravidelnej relácii Kresťan a peniaze vám prinášame rady, tipy a triky ako sa hýbať vo svete peňazí.

Organ ako najväčší z hudobných nástrojov je dominantou väčšiny kostolov. Neprehliadnuteľný umelecký a zvukový artefakt. Ale poznáme tých, ktorí ho ovládajú? Relácia o organistoch, kantoroch, o osobnostiach úzko spätých s organom prinesie poslucháčom príbehy, ktoré písal sám život

„Pre človeka dneška je modlitba ruženca veľkou pomocou. Prináša pokoj a sústredenosť. Náš život vovádza do Božích tajomstiev a Boha prináša do nášho života.“ – Svätý Ján Pavol II.

Katechéza je jedným z troch hlavných pilierov vysielania Rádia Mária. O. Martin je tu pre vás so svojou pravidelnou reláciou Poklad viery každý pracovný deň o 10:00 h.

Relácia Po stopách svätých je pre malých i veľkých. Dobrovoľníčka Andrejka vám so svojimi pomocníčkami Izkou a Estelkou predstavia životy svätých a tiež zaujímavé náboženské témy.

Prostredníctvom osobného svedectva nám Ježiš hovorí, že je tu s nami, že nás neopúšťa a miluje nás ako jeho milované deti. V relácii Radosť z viery si môžete vypočuť svedectvá o tom, ako Boh koná v životoch ľudí.

Máte radi zákulisie hudobného sveta? V relácii Rozhovory o hudbe sa dozviete zaujímavosti nie len z hudobného života našich hosti.

Máte radi relácie s inšpiratívnymi hosťami, zaujímavými témami, napomáhajúce osobnému rozvoju? V tom prípade neváhajte a vypočujte si reláciu Rozhovory zo štúdia.

Zdravie je dar, ktorý sa ničím iným nedá nahradiť. Starajme sa oň skôr, než bude neskoro. V relácii s imunologičkou Mudr. Svetlanou Hadvabovou vám odhalíme tajomstvá ľudskej imunity a odpovieme na vaše otázky.

Neodmysliteľnou súčasťou nášho vysielania sú denné čítania a zamyslenia o. Martina s poslucháčmi v relácii Stôl slova. Neváhajte sa zapojiť svojimi otázkami i svedectvami.

Náš nebeský Otec na nás nezabúda ani v ťažkých časoch. Potvrdením jeho prisľúbení a povzbudením v neľahkých časoch karantény nám bola relácia Svedectvo na poludnie.

V relácii Svedectvo životom vám predstavíme hostí, ktorí nedokazujú svoju vieru slovami, ale najmä svojím životom a skutkami. “ Tak aj viera: ak nemá skutky, je sama v sebe mŕtva. Ale niekto povie: „Ty máš vieru a ja mám skutky.“ Ukáž mi svoju vieru bez skutkov a ja ti zo svojich skutkov ukážem vieru.“ (Jak 2, 17-18)

„Svätá omša je najvyššou božou modlitbou. Nikdy nebudete schopní pochopiť jej veľkosť. Preto musíte byť pri omši dokonalí a pokorní a mali by ste sa na ňu pripravovať.“ – Posolstvo Panny Márie v Medžugorí 1983.

Počas pandémie sme nadviazali spoluprácu s Vatikánskym rozhlasom, ktorý nám umožnil denne vysielať sväté omše s pápežom Františkom. Prekladom a zamysleniami počas týchto bohoslužieb nás sprevádzal o. Martin.

Zaujímajú vás novinky o Cirkvi z krajín, v ktorých je kresťanstvo náboženskou menšinou? Máme pre vás reláciu Uteš svoj ľud, ktorú pripravujeme v spolupráci s ACN Slovensko.

Čo je viac ako úspech? Odpoveď na túto otázku sa snažia nájsť dvaja tínedžeri Patrik a Adam každý prvý piatok o 20:00. Ich rozprávanie o inšpirácii, motivácii, pracovitosti odvahe, ale i samotnom úspechu sa môže stať impulzom zmeny aj pre vás.

Každý kráča vlastnou cestou, ale je len na nás či dovolíme Ježišovi byť našim navigátorom. Rozhovory Patrika Struka s inšpiratívnymi kresťanmi.

V relácii Zamyslenia bratov gréckokatolíkov vám naši priatelia Stanislav Bujda a o. Rastislav Čížik prinášajú svoje zamyslenia i katechézy, v ktorých nám objasňujú zaujímavosti a inakosti Gréckokatolíckej cirkvi.

Vypočujte si záznamy relácií, rozhovorov, svedectiev a modlitieb z Mariathonu – unikátneho živého vysielania, spojeného s podporou projektov Rádií Mária vo svete.

V blízkosti pápeža

Ekokresťan

Návšteva Svätého Otca

Ježišova stála prítomnosť v Eucharistii je stála a živá. Dôkazom toho sú i mnohé eucharistické zázraky. Zahĺbme sa do ich tajomstva v relácii s Pavlom Konštiakom každú sobotu (okrem prvej v mesiaci) o 11:00 h.

Ponorme sa do čara životných pohľadov a poznatkov skôr narodených spoločne s moderátorkou
Martou Galbáčovou. Čakajú na vás zaujímaví hostia, ich životné príbehy a osudy. Vydajme sa
spoločne na cestu vzťahov starých rodičov a ich vnúčat sprevádzaní stále aktuálnymi životnými
múdrosťami. Reláciu vysielame každú druhú stredu o 20:00 h.

O čom premýšľajú deti? Ako uvažujú? Aký je ich pohľad na svet a na dianie všedných dní? Poďme
spoločne diskutovať a premýšľať o bežnom živote, ktorý žije každý z nás. S detskými diskutujúcimi
a Ďurim dáme priestor detskej radosti, hravosti a kreativite každý druhý piatok o 16:00 h.

Relácia je učená pre všetkých zaľúbených, manželov, ale aj slobodných. O budovaní zdravých, čistých
vzťahov a rodín, identity v Bohu. O tom, že “my milujeme pretože On prvý miloval nás.” (1 Jn 4, 19).
Vysielame každú prvú stredu v mesiaci o 16:00 h.

Ježiš v mojom srdci

Fotografia a my

Hlas rómskej duše

Prečo milujem cirkev

Celostný rast

Kresťan a meditácia

Janko Havlík misionár utrpenia

Nekrvaví mučeníci

Korene viery

Sezonny receptar

Kurz lektorov

Inak obdarovaní

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE